Фото: „Александар Велики" заминува во историјата - се трга натписот од Аеродромот

 

Владата по одлуката да се смени името на Аеродромот Александар Велики, која излезе и во службен весник, официјално почна со демонтирање на натписот „Александар Велики" од Аеродромот.

Аеродромот ќе го носи името „Меѓународен Аеродром Скопје".

 

 

 

 

24.02.2018 - 11:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа