ФОТО: Актерката славеше роденден во луксуз - само на еден детаљ од дијаманти потрошени 5.500 долари

Индискиот модел и актерка Пријанка Чопра го прослави 37. роденден на гламурозен начин благодарејчи на нејзиниот сопруг Ника Џонас кој ѝ приредил луксузна забава.

Ник Џонас, младиот пејач се пофали на својот Инстаграм профил каква убавица оженил и тоа така што снимил видео во кое Пријанка тргнува на прослава и ѝ дал назив „Роденденска девојка во црвено“.

Актерката се одлулила 37. роденден да го дочека во цервен фустан со светки, кој ги открива нејзините згодни нозе, а кој чини дури 80 илјади денари. Она што посебно ги шокирало нејзините следбеници е уникатната чанта во облик на кармин од вртоглави 5.500 илјади долари, која Пријанка ја носела во оваа прилика.

Акетрката веднаш по доаѓањето во клубот ја дочекала торта на 5 спрата на која го пишувало нејзиното име. На главата носела натпис „Роденденска девојка3 направен од дијаманти.

На храна и пиење на забавата биле потрошени неколку милиони долари. Како што наведуваат странските медиуми прославила во присуство само на најблиските.

 
 
 
View this post on Instagram

Instagram Stories #nickjonas #jonasbrothers #priyankachopra

A post shared by Nick Jonas Online ⛓ (@nickjonas_online) on Jul 19, 2019 at 1:26pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Instagram Stories #nickjonas #jonasbrothers #priyankachopra

A post shared by Nick Jonas Online ⛓ (@nickjonas_online) on Jul 18, 2019 at 10:15pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 20:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега