ФОТО: Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ - почна средбата со Заев

 

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска пристигна во седиштето на СДСМ, да оствари средба со Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните министри за новите функции.

За потсетување, Заев го доби мандатот на 17. мај откако претходно потпиша документ за зачувување на суверенитетот на Македонија.

 

 

 

19.05.2017 - 12:32
Фото: 
НОВАТВ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа