ФОТО: Агелер си касна баклава во Гостивар

Амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер при денешната посета на Гостивар направи и кратка прошетка низ градот, па во слаткарница си касна гостиварска баклава.

 Американската Амбасадорка во баклавата уживаше заедно со градоначалникот Арбен Таравари, претседателот на Советот, Валбон Лимани и директорот на Democracy Lab, Сефер Селими пред да говори на панел дискусија во Центарот за млади и заедницата.

24.01.2023 - 22:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега