(ФОТО) 3.000 луѓе на погреб во Студеничани

Над 3.000 лица се собраа за погреб во Студеничани на четири лица од иста фамилија кои го изгубија животот во фаталната несреќа во Бугарија. 

Телата на 45 починати македонски патници беа донесени со два авиони денеска на Скопскиот аеродром.

На фотографиите може да се забележи дека има многу лица, притоа не сите носат заштитна маска. 

Во фаталната автобуска несреќа во Бугарија згасна животот на 45 лица, а 7 преживеаја. 

03.12.2021 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега