Флик: После паузата, Баерн со својот фудбал сака да го импресионира целиот свет

Тренерот на Баерн, Ханс Флик, зборуваше за желбата на неговиот тим да демонстрира брилијантен фудбал по враќањето на германскиот шампионат 2019/20 од паузата поврзана со пандемијата на коронавирус.

– Во принцип, малку што ќе се смени, освен тоа што сите на клупата ќе треба да носат маска. Играчите и јас разговаравме за нивните тековни способности и очекувања. Повеќе од 200 земји ќе ги следат нашите натпревари, ова е прилично голема публика, пред која можете да се покажете. После оваа пауза поради пандемијата, сакаме да им покажеме на нашите гледачи највисоко ниво фудбал. Сакаме да го импресионираме светот, изјави Флик.

Во првиот натпревар по пауза, Баерн в недела ќе гостува кај Унион Берлин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2020 - 20:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега