ФК Вардар се враќа под капата на град Скопје?

ФК Вардар се враќа под капата на ФК Скопје откако спонзорот на клубот Сергеј Самсоненко донел одлука да не финансира повеќе во најтрофејниот македонски фудбалски клуб, пренесува Sport1.mk .

Според пишувањата на порталот, причина се финансиите поради кои црвено-црните беа приморани да го распродадат ланскиот тим кој го направи најголемиот успех на меѓународната сцена.

 

 

 

22.07.2018 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега