ФИТР ќе ги презентира резултатите од јавниот повик за кофинансирани грантови за технолошки развој

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР)  денеска ќе ги презентира резултатите од јавниот повик за кофинансирани грантови за технолошки развој и дел од завршената анализа на работењето на компаниите корисници на средства на Фондот.

Јавниот повик, кој е  наменет за финансиска поддршка за технолошки развој на претпријатија и приватни здравствени установи (ПЗУ), беше објавен пред кризата, поради што ФИТР донесе одлука да им овозможи на апликантите да ги прилагодат доставените инвестициски планови со цел средствата да се наменат за економско заздравување на домашните компании.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 08:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега