Финска со значителна промена на ковид-рестрикциите: Укинато е задолжително носење на маска во јавен превоз

Значајна промена се случува на тлото во Финска, а во врска со ковид-олабавувањата. Имено, жителите во Хелсинки отсега може да патуваат без маски во возовите и јавниот превод, информираа надлежните институции.

Сега, секој индивидуално ќе си одлучува дали ќе носи заштитна респираторна маска, или пак не.

25.10.2021 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега