Филмски сцени во авион во Кина: Лекари со заштитни одела ги контролираат патниците

Поради се поголем број од заразени со новиот коронавирус на аеродромите во Кина, но и во неколку други земји, воведени се досадти контроли на аеродромите.

Патниците што одат во или од Вухан, градот во центарот на епидемијата, минуваат низ детални контроли.

Така на летот „Ел Чајна“  ЦА119 патници проверувани се околи 10 минути, а потоа им е дозволено да излезат.

Потсетуваме дека коронавирусот може да доведе до воспаление на белите дробови, досега има заразено 250 лица, а шет починале.

Сите настрадани и поголлем број од заболените се во Кина, а неколку случаеви се забележани во Јапонија, Тајланд и Јужна Кореја.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2020 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега