Филипче за Парадата на гордоста: Потврдивме дека знаеме да рушиме бариери

Венко Филипче, министерот за здравство изрази поддршка за Парадата на гордоста која се одржа денеска во Скопје.

#SkopjePride покажува дека нашето општество е зрело да поддржи различности. Денеска повторно потврдивме дека знаеме да рушиме бариери, дека треба да сме сплотени во позитивните промени во општеството.“, напиша Филипче.

26.06.2021 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега