Филипче во 10:00 часот ќе одржи прес-конфренција

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во 10:00 часот ќе одржи прес-конференција.

Тема на прес-конференцијата ќе биде  актуелната состојба со Ковид-19 во земјава, по која ќе следува и прес-конференција на МВР Спасовски за презентација на Граѓански буџет за 2021 година.

Прес-конфренцијата во живо следете ја следниот линк:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.11.2020 - 08:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега