Филипче: Трансплантацијата претставува втора шанса за живот

„Трансплантацијата претставува втора шанса за живот“- ова го напиша првиот човек на македонското здравство, д-р Венко Филипче. Тој на социјалните мрежи сподели видео во кое има обраќања од повеќе медицински лица, кои потенцираат за важноста на донирањето на органи. 

„Чекор понапред сме во подигнување на свесноста за значењето на донирање органи и ткива, како и донирање коскена срцевина како начин на лекување и спасување човечки животи“-додаде Филипче, во постот на фејзбук.

13.10.2021 - 16:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега