Филипче: Сметам дека недоволно се санкционираат прекршувањата на мерките

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на ТВ 24 рече тој тој лично смета дека недоволно се санкционираат прекршувањета на мерките за заштита од корона вирусот.

-Лично сметам дека недоволно се санкционира. Институциите треба поинтензивно да работат на терен да ги идентификуваат ваквите прекршоци. Мора граѓаните кои не ја почитуваат мерката да сфатат дека тоа е сериозна закана не само за нив, туку и по јавното здравје, вели Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 20:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега