Филипче: Следниот чекор е целосно затворање и полициски час

Комисијата за заразни болести на владата ќе и предложи сите економски оператори да имаат крај на работното време во 23 часот односно, еден час пред полноќ се ќе мора да биде затворено. Покрај оваа мерка, Владата ќе предложи и 50% намалување на капацитетите во јавниот превоз.
„Ако овие мерки не дадат резултат, следниот чекор ќе биде полициски час“ најави Филипче на прес конфернецијата која се уште е во тек. 
Тој уште еднаш апелираше до граѓаните да се почитуваат мерките за да не мора да се оди кон нивна дополнителна рестриктивност.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега