Филипче: Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар

Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар, напиша министерот за здравство Венко Филипче во опис на видеото кое го објави на неговиот Фејсбук профил од гостувањето во емисијата „360 степени“.
„Не постои здравствен систем во светот којшто ова може да го издржи сам - на теретот на рамењата само на здравствените работници“, напиша Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.04.2020 - 23:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега