Филипче: Разговараме со приватните лаборатории за граѓаните да може да се тестираат на државна сметка

Од утре на државно  ќе се прават дополнителни 350 тестови на коронавирус дневно. Се преговара и со приваните лаборатории да помогнат и тестот да чини 1800 денари, најави министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција.

- Ќе се преговара и со 56 приватни интернисти кои работат со Фондот, да се вклучат на помош во инфективните клиники - изјави Венко Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 17:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега