Филипче попладне ќе одржи прес-конференција

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во 12:15 часот ќе одржи прес-конференција.

Досега во земјава регистрирани се 241 случаи на заразени лица со Ковид-19.

Четири починаа, а троца се излечени.

Според местото на живеење, досега случаи на Ковид-19 се регистрирани во: Скопје- 143, Дебар – 45 од кои двајца починати, Куманово – 20 од кои еден починат, Штип – 8, Прилеп – 8,Тетово- 4, Охрид- 3, Велес – 3, Струга – 3 од кои еден починат, Кавадарци – 2, Гостивар – 1 и Битола – 1.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.03.2020 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега