Филипче: Од понеделник тимови од министерството за здравство ќе вршат мобилни тестирања

Од понеделник тимови од министерството за здравство ќе бидат подготвени за мобилни тестирања, а ќе ги опфатат лицата и категориите коишто ќе бидат посочени од страна на епидемиолозите, рече на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче.

Тој додаде дека таквите тестирања ќе се спроведуваат во местата и градовите коишто ќе бидат посочени како критични од страна на епидемиолозите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 17:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега