Филипче: Лекот Ивермектин е достапен низ аптеките

Министерот за здравство Венко Филипче денеска, при отворањето на модуларната болница во Кичево, истакна дека вчера пристигнал лекот „Ивермектин“ и истиот е достапен низ аптеките.

„Овој лек е ефикасен за Ковид-19 и треба да се зема ислучиво по препорака на матичен лекар“, кратко рече првиот човек на здравство.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега