Филипче: Истражувања покажуваат дека и респираторите не помагаат

Дури до 90 отсто од пациентите со тешка клиничка слика кои се ставени на апарати за дишење завршуваат фатално, изјави вечерва во „Топ-тема“ на телевизија Телма, Филипче.

„За жал, од повеќе истражувања излегуваат информации дека во таков случај ниту респираторната машина не помага“, рече министерот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 08:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега