Филипче: Домашните миленици не може да се заразат со Ковид-19

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот ФБ профил истакна дека нема докази оти животните, домашни миленици, кучиња или мачки можат да бидат заразени со вирусот Ковид-19.

-Во моментов нема докази дека животните домашни миленици, кучиња или мачки можат да бидат заразени со новиот коронавирус.  Многу е важно во овој период да се информираме од веродостојни извори, да не шириме паника, да споделуваме точни и проверени информации, напиша Филипче.

Во моментов нема докази дека животните домашни миленици, кучиња или мачки можат да бидат заразени со новиот коронавирус....

Posted by Венко Филипче on Sunday, 5 April 2020

05.04.2020 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега