Филипче: Да разликуваме митови од факти - ова е особено важно во време на криза

Да разликуваме митови од факти - ова е особено важно во време на криза. Да споделуваме точни информаци, за ефикасна заштита од КОВИД-19 да се информираме од веродостојни извори, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.04.2020 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега