Фетаи: Секој предмет на кој работев јас е чист

Секој предмет на кој сум работела е чист. Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи по рочиштето за Титаник3 изјави дека нема ништо криминално во нејзините предмети.

- Секој предмет на којшто работев јас е чист и во ниту еден момент не може да се смета дека е вмешан во нешто криминално или сомнително, така што за предмет за што јас се борев три и пол години или повеќе, не го давам и ќе се борам до крај, изјави Фетаи за ТВ21.

Таа не го коментира Рекет бидејќи вели го води друго Обвинителство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 10:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега