Фериде ја сподели својата приказна: „Децата гледаа кога ме тепаше татко им“

Фериде е мајка на три деца жртва на сeмејно насилтво. Сопругот ја тепал и пред децата, но таа одличила токму заради нив да замине.

Животот ја мачел да живее по подруми полни влага поради што сега е болна. Но не се предава се бори за децата и да оздрави и да ги освести и другите жени јавно да зборуваат дека не смее да молчат под насилната рака на сопругот, објавува Досие.мк.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 11:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега