Фергусон се бори за живот - итно опериран по мозочен удар

Алекс Фергусон се наоѓа во животна опасност откако утрово претрпел мозочен удар.

Во светските медиуми брзо се рашири веста дека тој итно бил опериран.

- „Сер Алекс Фергусон денеска беше опериран по мозочен удар. Хируршкиот зафат минал многу добро, но сега ќе следи период на интензивна нега – пренесе преку соопштението Манчестер јунајтед.

 

 

 

05.05.2018 - 21:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега