Ферди Касо од Гостивар, 15-тата жртва на трагичната несреќа на 13 февруари

Албанскиот портал Флака објави фотографија од 15-та жртва од трагичната несреќа на 13 февруари.

„Утринава околу 5 часот, повредениот во сообраќајката со автобусот, им подлегна на повредите. Директорот на ургентниот центар, Илир Хасани, го потврди случајот и рече: "За жал, Ферди Касо не успеа да ги преживее повредите, и покрај максималните напори од тимот, денес околу 5 наутро го изгубивме" стои во објавата на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега