Фејсбук воведува нова промена која ги збесна корисниците

Најпопуларната друштвена мрежа на светот, Фејсбук, воведува промени кои никому нема да се допаднат и ја нарушуваат приватноста. Се работи за еден нов патент на фејсбук кој ќе може да ги фотографира корисниците, да ги шпионира и да анализира изрази на лица.

Иако ова не е новина, сепак наиде на остри критики. Со оваа промена Фејсбук ќе види како одредени лица реагираат на одредени слики и статуси. 

Од компанијата се огласија и изјавија дека засега имаат само нацрти, но не и алатки за новата опција.

 

 

 

 

09.06.2017 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа