Фејсбук ја враќа оваа досадна и бесмислена опција

Се сеќавате на Poke-от? Никој жив не го користи, но Фејсбук не се откажува, па сега го воведе и Hello, кој е подеднакво напорен и бесмислен.

Се работи за виртуелно поздравување.

Hello го немаат сите корисници, но ќе се појави кај сите.

Заедно со иконата се покажува дланка која мавта, што значи дека виртуелно им мавтате  на пријетелите со поздрав, а тие кога ќе ја забележат нотификацијата, можат да возвратат или да ве игнорираат.

 

 

 

 

06.06.2017 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа