ФБИ со шокантни тврдења: Хитлер ја преживеал војната и побегнал во Аргентина

ФБИ обелодени документи за наводно бегство на Хитлер во Аргентина во 1945 година.

Според објавениот материјал, водичот на третата светска војна со подморница стигнал до Јужна Америка,а потоа шест аргентински службени лица му нашле засолниште на сметка на јужните Анди.

Се наведува и дека информциите пристигнале до директорот наФБИ, но управникот на бирото ги сметал за „непотполни“и заклучил дека нема основа за а ја продолжи потрагата по Хитлер.

Првиот извештај датира од 21 септември 1945 година.Според официјалната верзија, Хитлер извршил убиство на 30 април 1945 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 20:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега