Фатени на дело: Три лица уапсени во Тетово

Околу 18,00 часот, на улица „121“ во Тетово лишени од слобода се 20-годишниот Д.З. и 18-годишниот Е.Р. двајцата од село Палатица.

Кај нив е пронајдена марихуана и нож.

Вчера, исто така, околу 21,30 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, поради поседување марихуана, лишен од слобода е и Б.И.(34) од Тетово.

Се работи на целосно расчистување на двата случаи.       

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега