Фатен дилер од Гостивар

Полициски службеници вчера околу 15:30 часот го привеле 27-годишниот Ф.З. од Гостивар.

Како што соопштуваат од МВР, тој е осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

По приведувањето Ф.З. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Тетово“ за издржување на затворската казна.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега