Евровизија 2022: Финска настапува прва – Македонија 11-та по ред

Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022 година“, а прва земја која го скрши мразот е Финска.

Македонија настапува 11-та по ред, кога на сцената ќе се најде Андреа Коевска со песната „Circles“.

12.05.2022 - 21:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега