Еве како да ги избелите забите за 2 минути - состојките ги имате дома

 

Без оглед дали имате природно потемен пигмент или жолтилото сте го стекнале со прекумерна употреба на кафе, вино и слични производи, овој трик за избелување со сигурност ќе ви помогне.

Она што ви е потребно е малку сок од лимон и сода бикарбона. Измешајте ги овие состојки и нанесете ги со памучно крпче на забите. Оставете да одстои и исплакнете.

Погледнете го целиот процес на видеото:

 

 

 

13.09.2017 - 11:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа