Евакуирана фабрика на АстраЗенека - пристигнал сомнителен пакет

Евакуирана е фабриката на АстраЗенека во Велс каде се произведуваат и чуваат дози од вакцината против Ковид-19 поради сомнителен пакет што стигнал на нивна адреса, јави Би-Би-Си.

Во местото Вокхард се тимови на полицијата и на единица за деминирање.

Во таа фабрика се произведуваат до 300 милиони дози на вакцината годишно. Затворени се сите патишта околу фабриката.

Нема извештаи за повредени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2021 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега