Евакуирана Амбасадата на Холандија во Сараево

 Амбасадата на Холандија во Сараево е евакуирана откако Министерството за вматрешни работи на Босна и Херцеговина примило анонимен повик за поставена бомба.

Во Амбасадата на Холандија испратена е единица за борба против тероризмот и полиција.

Се уште нема информации за резултатите од проверката на објектот.

 

 

 

12.02.2018 - 14:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа