Есма распали: Евровизија е забава за педери - Влатко го штипкаа за газето

Есма распали по Евровизија. Во изјава за српските медиуми, кралицата на ромската музика рече дека тоа е „забава за педераши“ и дека воопшто не е зачудена што Македонија не поминала во финалето.

„Ова е нечуено. Само педераши. Оваа манифестација ја откупиле истите оние организации што ги организираат геј-парадите низ светот.  Јас до сега имам сешто слушнато, но ова е прв пат со свои очи да видам што се случува на оние прекрасни музички натпреварувања. Не е чудо што не поминавме, зашто се гледа кој овде поминува. Мојот колега не смееше да излезе од хотел, а камоли да оди во Евроклуб, таму моментално го штипкаа за газето“ - вели Есма во изјава за спрски Курир.

Есма и Влатко Лозановски настапија во втората полуфинална вечер но не успејаа да обезбедат место во финалето

 

најчитано сега