Ендрју Пејџ за Сител: Надобра можност за решавање на спорот за името во изминативе години

 

Ексклузивно интервју на Ендрју Пејџ – координатор на Самитот во Лондон за Западен Балкан за Сител.

Тој зборува за влезот на Македонија во Европската Унија и спорот со името.

 

 

 

22.03.2018 - 20:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа