Елитна проститука на снимка со хрватскиот министер - нови детали за секс скандалот кој го тресе Загреб

Главна тема во Хрватска изминативе денови се фотографиите објавени во неделникот Национал, со министерот Толушиќ.

На нив е како што тврди СОА, се наоѓа министерот и потпретседател на Владата Томислав Толушиќ, во неговиот скут седи проститутка и кокаин подготвен за конзумирање.

Толушиќ рекол дека станува збор за фотомонтажа и порачал дека тој не носи такви чевли како мажот на фотографијата.

РТЛ Директ од свои извори дозната дека жената на фотографијата била под мерки за следење како актер на аферата „елитна проституција“, која во 2011 година почнала од салон за масажа во Домот за спортови.

Додаваат дека главниот адвокат тврди дека на страгата ѝ се ближи крај и потсетуваат дека во таа афера Милија Бркиќ е осомничен за издавање на податоците на проститутките под надзор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2019 - 08:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега