Експлозија во руска база: Има жртви, а повредени се седум лица

Руската воена база во областа Хабаровска експлодира при иствоар на муниција, а притоа загина најмалку едно лице, додека седум се повредени.

– Од експлозијата на барут при истовар на муниција повредени се седум лица, се здобиле со полесни повреди. Едно лице го загуби животот – рекол изворот.

Пожарот избувнал по експлозијата, а пожарникарите успеале да го локализираат.

12.05.2022 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега