Експлозија ги разбуди жителите на Сплит - оштетени три автомобили

Три автомобили се оштетени во експлозија која вчера ги потресе жителите на Сплит. 

Имено, полицијата нема податоци за тоа кој и зошто ја предизвикал експлозијата.

Силната детонација била почуствувана 40 минути по полноќ, а за среќа направена е само материјална штета, а жртви нема.

И денеска на местото на настанот има полиција која истражува како дошло до експлозијата.

ФОТО: Дневник.хр

најчитано сега