Експлодираше автомобил на бензинска пумпа во Скопје

Вчера се случила експлозија на бензинската пумпа на „Макпетрол“ на улицата „Беласица“ во Скопје. 43 годишниот А.М. од скопското село Миладиновци си наточил гориво-плин во својата „Лада“ и при стартување на автомобилот, дошло до експлозија во делот на моторот.

ОСвен „ладата“, настрадала и „Опел Вектра“ која била паркирана во непосредна близина.

А.М. заработил повреди и веднаш бил пренесен во Градската болница во Скопје, каде му биле констатирани изгореници од втор степен. 

најчитано сега