Експертите откриваат: Додека Меркел се бореше со напад на неконтролирано тресеше повторуваше една фраза (ВИДЕО)

Германската канцеларка Меркел за време на нападот со неконтролирано тресење, повторува „ќе успеам, ќе успеам“ вели експерт за читање од усни.

Џудит Хартер експерт за читање од усни вели дека Меркел ги повторувала овие зборови, а фразата потестува на изјавата на Меркел во 2015 когаа беше мигрантската криза, а меркел изјави „Ќе успееме да се избориме со тоа..“.

Меркел трет пат во средата имаше напад, а во овој случај за време на пречекот на претседателот на Финска. За да спречи нова непријатност, таа вчера седеше на свечената серемониј со премиерката на Данска.

Иако канцеларката изјави дека е добра, ЦДУ веќе рзаговара за тоа дека та би требало да ја предаде „штафетата“.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 10:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега