ЕКСКЛУЗИВНО: Press24 открива кој ќе го наследи Груевски на премиерската функција

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ. ИНформацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ

Одлуката според неофицијалните информации паднала на седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПММЕ а треба да биде потврдена од Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

 
 
14.01.2016 - 19:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа