Екс- директорот на МЕПСО купил стан кој Катица Јанева не го замрзнала

 

Сашо Василевски, ексдиректорот на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало судот да го замрзне, пренесува „А1ОН„

Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде „А1 он“ и од дополнителната проверка во електронскиот систем може да се види дека станот од 109 квадрати и пет квадрати гаража, Василевски, кој важи за близок човек до специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, го купил на 30 октомври 2018 година по цена од 80 илјади евра.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 19:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега