Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром (ВИДЕО)

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром, кај мостот „Михајло Апостолски“, пренесува ТВ 24.

Екипите на град Скопје се на терен а од центарот за управување со кризи велат дека причина за излевањето на реката е изградбата на мостот.

 

17.01.2022 - 22:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега