Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје на терен по вчерашото силно невреме

 

По вчерашното невреме проследено со силен ветер кој го зафати градот Скопје, од раните утрински часови екипите ЈП Водовод и канализација - Скопје започнаа со активности за расчистување и непречено функционирање на атмосферската канализационата мрежа, информираат од претпријатието.

Екипите на претпријатието вршат расчистување и проверка на функционалноста на сливниците и шахтите во сите општини на територија на град Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 11:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега