Ефикасен лек против лош здив- рецепт кој ќе ви помогне да се ослободите од овој проблем

 

Комплетна хигиена е многу важна, а лошиот здив и покрај добрата хигиена е нешто со кое денес се соочуваат многу луѓе ширум светот.

Овој рецепт ќе ви помогне да се ослободите од тој проблем.

Потребни состојки:

Сок од два лимона

една шоља топла вода

1/2 мала лажичка цимет во прав

една мала лажичка мед

една мала лажичка сода бикарбона

Подготовка:

Во чист сад измешајте го сокот од лимонот заедно со медот и циметот, а потоа додајте ја водатат и содата.

Пресипете ја смесата во шише и добро промешајте.

Користете го овој лек како средство за плакнеше на устата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега