Еџе во „Ќерките на Фазилет“ во реалноста беше во врска со 25 години постариот колега

Афра Сарачоглу од турската ТВ серија „Ќерките на Фазилет“ е актерка со егзотична убавина за која новинарите ја нарекоа турската Адријана Лима, а во серијата „Ќерките на Фазилет“ има една од главните улоги – ја игра Еџе, помладата ќерка која е подготвена на се’ за слава, па дури и да се омажи за маж кој може да и биде татко.

Дури и во нејзиниот приватен живот, односите со постарите мажи се чини дека не и се туѓи. Згора на тоа, Афра е позната по наклонетоста кон постарите мажи, што и се припишува на нејзиниот недостаток од нејзиниот татко во детството.

Таа пораснала речиси без да го запознае, а нејзината мајка работела во агенција за недвижнини и се борела да „врзе крај со крај“, па на рана возраст Афра започнала да работи и да заработува пари снимајќи реклами и како манекенка.

„Мајка ми и татко ми се разведоа кога бев многу мала. Причината беше незаинтересираноста еден за други. Мислам дека тоа е поврзано со карактерот на тато, но сигурно и двете страни не беа коректни. Сепак, тој секогаш требаше да биде со своето дете “, рече актерката.

Имаше само 18 години и беше на почетокот на нејзината кариера кога го запозна 25-годишниот постариот актер Озчан Дениз. Запаметен е од локалната публика по серијата „Истанбулската невеста“, во која го глуми Фарук, но и од „Судбина“. Во приватниот живот, тој е познат по тоа што често менува партнери и тоа помлади од него.

Мајката на Афра видела реклама на својот Инстаграм профил и се распрашала за филмот, па Афра отиде на кастинг и после два часа дозна дека ја добила улогата. Афра и Озчан, наводно, биле заедно една година, сè додека не се вљубил во друга.

На сетот на „Ќерките на Фазилет“ во 2017 година имаше афера со асистент режисерот Ереј Алтај, кој исто така беше во врска со сестрата на режисерот на серијата, Гакчен Усте, па мораше да ја напушти работата. Таа во моментов е во среќна врска со 26-годишниот турски актер Мерт Јазичиоглу, а публиката го памети од серијалот „Црна роза“.

Афра не крие колку е среќна со него и тоа го покажува на социјалните мрежи. Тие се запознале на сетот за „Љубов 101“ и, според турските медиуми заедно се веќе шест месеци.

Извор: Скопје 24.

 
 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега