Едно масло од две состојки е решение за секој кожен проблем - се прави дома

 

Ако имате било каков кожен проблем, рана, изгореница, се што ви треба се неколку сосотјки за да подготвите сами масло во кујната кое го решава секој проблем.

Земете децилитар маслиново масло и ставете една лажица кантарион во него, па оставете ја така смесата да стои неколку дена за да се впие убаво.

Кога ќе добие црвена боја, значи дека е готово. Процедете го, ставете го во шише и потоа мачкајте се на проблематичните места кога ќе имате потреба.

Навистина делува.

 

 

 

 

24.02.2018 - 13:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа